MTK-DVSC kézilabda

Kézilabda: kilenc góllal győzött a DVSC az MTK otthonában

Sport

A Debrecen 36-27-re nyert az MTK vendégeként a női kézilabda NB I szombati játéknapján.

A bronzéremért küzdő DVSC-ben Petrus Mirtill mind a kilenc lövését gólra váltotta, Vámos Petra, Csernyánszki Liliána és Grosch Vivien hat-hat alkalommal talált be. A fővárosiaknál Farkas Johanna nyolc góllal zárt.

MTK Budapest-DVSC Schaeffler 27-36 (16-20)

MTK: Győri – Andróczki, DAKOS 5, Weistheitel, Mészáros-Mihálffy 1, FARKAS J.  8 (3) Fekete B.  1. Csere: Szőke (kapus), Poczetnyik 4, Ferenczy 3, Kekezovity 3, Papp D. 2. Edző: Vágó Attila
DVSC:  Bartulovic – GROSCH 6, Planéta 1, Szabó N. 2 (1), Füzi-Tóvizi 2, Kácsor 2, PETRUS 9 . Csere: Gabriel (kapus), VÁMOS P. 6, Jovovics 1, Haggerty 1, CSERNYÁNSZKI 6, Hornyák D., Vámos M., Kiss Cs. Edző: Szilágyi Zoltán

Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2. 10. p.: 6–3. 17. p.: 9–9. 25. p.: 12–15. 32. p.: 16–22. 43. p.: 20–28. 48. p.: 24–28.
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 1/1

MESTERMÉRLEG

Vágó Attila: Jól kezdtünk, ám végül nagy lett a különbség. A szélsővédekezésünk volt nagyon gyenge, ebből nagyon sok gól kaptunk.

Szilágyi Zoltán:  Rosszul kezdtünk,  az MT pedig jó ritmust kapott el, emiatt akadtak problémáink. Szünetig tudtunk fordítani, ám a második félidőben, amikor lezárhattuk volna a mérkőzést, a hazaiak szívósnak bizonyultak. Hullámzó volt a játékunk, de annak örülök, hogy akadtak jó egyéni teljesítmények