Planéta Szimonetta DVSC

Kézilabda: megszenvedett a Loki a NEKA ellen, de már dobogós

Sport

A Bajnokok Ligájában a csoportjából továbbjutott DVSC hazai pályán szoros meccsen háromgólos győzelmet aratott a NEKA felett a női kézilabda NB I pénteki játéknapján.

A találkozó az 53. percben még 27-27-re állt, és bár ezután a debreceniek előbb szimpla, majd egy percig kettős emberhátrányban játszottak, ez idő alatt kétszer is betaláltak, az 57. percben pedig már hárommal vezettek, és előnyüket a lefújásig megőrizték. A mérkőzés legjobbja a tízgólos Vámos Petra volt.

A NEKA egymást követő két győzelem után veszített, míg a DVSC sorozatban harmadik sikerét aratta a bajnokságban, és feljött a harmadik helyre.

DVSC Schaeffler-NEKA 32-29 (15-16)

DVSC: GABRIEL – Töpfner 3 (3), Szabó N,  Füzi-Tóvizi 3, PLANÉTA 7, VÁMOS P. 10, VÁMOS M. 5. Csere: Bartulovic (kapus), Kácsor 1, Johansson, Haggerty, Jovovics 1, Csernyánszki 1, Grosch, Petrus 1. Edző: Szilágyi Zoltán

NEKA: ZAJ – Molnár D. 3, Lapos 1, Bató 2, Alaxai 1 FARAGÓ L. 6 (2), Wald 1. Csere: Csapó K. (kapus), KECELI-MÉSZÁROS 4, Petruska, Kriston, MUNTENAU-KORODI 4, Matucza 2, Berei 3, Fazekas V. 2 (2). Edző: Bakó Botond

Az eredmény alakulása: 8. perc 3–4. 19. p.: 12–8. 27. p.: 13–15. 36. p.: 18–19. 48. p.: 24–23. 54. p.: 28–27.
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 7/4

MESTERMÉRLEG:
Szilágyi Zoltán:
 Tudtuk, hogy a NEKA rengeteget fejlődött a szeptemberi egymás elleni meccsünk óta, el is mondtam a lányoknak ezt az öltözőben. Amikor az első játékrészben négy góllal vezettünk, túlságosan megnyugodtunk, a vendégek pedig megérezték a lehetőséget, s remek peridósut produkálva fordítottak. Örülök, hogy a végjátékban akadt néhány jó teljesítmény és ennek köszönhetően megszereztük a két pontot.
Bakó Botond: A lányok a szívüket, lelküket kitették a pályára, ennek köszönhetően remekül helyt álltunk a BL-ben szereplő debreceniek otthonában. A hajrában aztán a Lokinál jött a remek kapusteljesítmény, s végül győzött a rutinosabb hazai együttes. Ezzel együtt elégedettek lehetünk, hiszen a csapat fejlődik, s még rengeteg feladat vár ránk.

A Vác saját közönsége előtt a vártnál simábban, hét góllal győzött közvetlen riválisa, a Budaörs ellen. A mérkőzés hőse a hatgólos Kuczora Csenge mellett a hazaiak kapusa, Bukovszky Anna volt, aki 38 lövésből húszat hárított, azaz 53 százalékos védési hatékonysággal zárt.
A kiesés elkerüléséért küzdő Békéscsaba hazai pályán meglepetésre 29-24-re legyőzte a nyolcadik Alba Fehérvárt, ezzel pontszámban beérte a 12., már bennmaradó helyen álló NEKA együttesét.