Kisvárda-DVSC kézilabda

Kézilabda: 10 góllal nyert a DVSC Kisvárdán

Sport

A Debrecen tíz góllal nyert a Kisvárda otthonában a női kézilabda NB I szombati játéknapján.

Ezen a találkozón tért vissza a pályára a 39-szeres válogatott Hornyák Dóra. A DVSC balátlövőjének tavaly december 14-én szakadt el a keresztszalagja és január 23-án operálták meg. Csaknem negyed órát töltött a pályán, gólt nem szerzett.

“Már több mint egy hónapja edzek a csapattal, teljes értékű munkát végzek, ezért nem volt félelmem annak kapcsán, hogy a lábammal bármi probléma történhet. Azért viszont volt bennem drukk, hogy egy éve nem léptem pályára. Furcsa érzések kavarogtak bennem a meccs előtt, de a társaim sokat segítettek, úgyhogy hamar átlendültem rajta”

– nyilatkozta a magyar válogatott korábbi csapatkapitánya az M1-nek.

Hornyák úgy fogalmazott, egy év kőkemény munka van mögötte, és lelkileg is borzasztóan megterhelő volt, hogy amikor már úgy érezte, hogy “mennék és csinálnám”, még mindig volt hátra két-három hónap. Hozzátette, nagyon jó érzés volt, régen érezte magát ilyen jól a pályán, mint szombaton, és megjegyezte, a társain kívül a szakmai stáb és a családja tagjai is sokat segítettek neki és támogatták.
Az újonc Kozármisleny – Scheffer Zsanett 12 gólja ellenére – hat találattal kikapott otthon a Dunaújvárostól.

KISVÁRDA MASTER GOOD SE–DVSC SCHAEFFLER  23–33 (11–18)
Kisvárda, 650 néző. V: Bócz, Wiedemann.

KISVÁRDA: Torda – Gém, KARNIK SZ. 3 (1), Ajano 2, Szabó L., JUHÁSZ G. 5, Mérai 2. Csere: Mátéfi D. (kapus), Kovalcsik B. 2 (1), Makó, E. Ninédzser szerezte ovak 1, Akijama 2, Djatevszka 1, Bucsi 3 (2), Siska 2. Edző: Józsa Krisztián.
DVSC: Gabriel – GROSCH 5, HÁMORI K. 5, VÁMOS P. 3, Füzi-Tóvizi 1, KÁCSOR 5, Petrus 1. Csere: BARTULOVIC (kapus), Planéta 3, Töpfner 6 (4), Hornyák D., Haggerty, E. Johansson 1, Jovovics 2, Vámos M., CSAMANGÓ 1. Edző: Szilágyi Zoltán

Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–5. 11. p.: 4–6. 17. p.: 7–11. 23. p.: 8–15. 27. p.: 11–15. 35. p.: 11–20. 40. p.: 14–23. 47. p.: 14–28. 53. p.: 19–28. 57. p.: 21–32. Kiállítások: 18, ill. 12 perc. Hétméteresek: 7/4, ill. 4/4

MESTERMÉRLEG
Józsa Krisztián: – Nem kezdtük jól a meccset, de volt tartásunk és talpra álltunk, majd Karnik Szabina sérülése után összezuhantunk. A második félidőben a támadásban elkövetett hibáink után az ellenfél könnyű gólokat szerzett, ezáltal nagy különbség alakult ki.
Szilágyi Zoltán: – Mindig speciális helyzet az ilyen hosszú szünet utáni újrakezdés, a mérkőzés színvonalára ez rá is nyomta a bélyegét. A védekezéssel elégedett vagyok, kellő számú lerohanásgólt tudtunk szerezni, és az első félidő végére el is döntöttük a két pont sorsát. A hullámvölgyek ellenére magabiztos győzelmet arattunk. Bízunk benne, hogy Karnik Szabina sérülése nem komoly.