Szeged, OTP Bank Pick Szeged, Pick Aréna, HE-DO B. Braun Gyöngyös, mérkőzés, sport, kézilabda

Győzelemmel rajtolt hazai pályán a Pick Szeged a kézilabda NB1-ben

Sport

Péntek 17 órakor a 2023–2024-es idény első bajnoki mérkőzését vívta a Szeged férfi kézilabdacsapata

A hagyomány folytatódott, hiszen a Gyöngyös elleni hazai meccsen is a kezdődobást a klub alapítója dr. Bérczi Mihály végezte el.

Az egyik nagy esélyesnek számító Szeged hazai pályán 37-28-ra verte a Gyöngyöst. A mérkőzés legeredményesebb játékosa a szegediek szlovén játékosa, Mario Sostaric volt nyolc góllal.

A mérkőzés szoros volt az elején, mikor kettő-egyre vezetett az utána következő tíz percben alig esett gól a Gyöngyös ellen.  Aztán nagyobb sebességre kapcsolt a Szeged és 17-12-re elhúzott az első félidőben.

A második félidőben sokat már nem kellett izgulniuk a hazaiaknak, bár a hajráig nem tudták növelni a különbséget, akkor viszont szétesett a Gyöngyös, a sok technikai hiba miatt pedig sima lett a vége.

OTP Bank-Pick Szeged–He-Do B. Braun Gyöngyös 37–28 (17–12)
G:
 Sostaric 8, Stepancic 6, Garciandía, Bombac, Martins, Mackovsek 3-3, Szita, Gaber, Frimmel 2-2, Rea, Jelinic, Kalaras, Bánhidi, Szilágyi B., ill. Bura 6, Hegedűs M., Potisk, Bodor M. 4-4, Varsandán, Pietruszko, Gráf 2-2, Jaros, Lakosy, Schmid P., Schäffer Zs.

Fotó: Frank Yvette – Szegedi Nap