u19 kosárlabda Japán-Magyarország

U19-es férfi kosárlabda-vb Debrecenben: kikapott a japánoktól a magyar válogatott

Sport

A magyar válogatott 63-53-ra kikapott Japántól szerdán a Debrecenben zajló U19-es férfi kosárlabda-világbajnokságon a negyeddöntőért rendezett keresztbejátszáson, így a 9-16. helyért folytatja szereplését.

Váradi Kornél szövetségi edző együttese a csoportkörben 85-59-re verte a Koreai Köztársaságot, majd 67-66-ra legyőzte Argentínát is, aztán 90-64-re kikapott a törököktől, így a D csoport másodikjaként a C kvartettben harmadik japánokkal szállt szembe a negyeddöntőért.
Az ázsiaiak 10-0-ra, majd 15-2-re vezettek, de a hazaiak Meszlényi Róbert révén egy 11-0-ás rohammal felzárkóztak. A második negyed is 0-10-zel és 2-15-tel indult, de ezúttal az ellenfél szárnyalt tovább, és a nagyszünetben 20-35 volt az állás. Fordulás után újabb magyar sorozat következett, Meszlényi és Csátaljay Péter kosaraival 17-ről 4 pontra csökkent a különbség, az utolsó szakasz 37-42-ről indult. Ebben ismét a rivális volt jobb, amely végig vezetve nyert, a házigazdák legjobbja Meszlényi lett 14 ponttal.

A győztes japánok továbbjutottak a negyeddöntőbe, ahol az amerikaiakkal csapnak össze pénteken, a vesztes magyar válogatott pedig a 9-16. helyért folytatja ugyanazon a napon Kína ellen.
A szerdai játéknap legegyoldalúbb meccsén Spanyolország 82 (!) ponttal, 102-20-ra verte Libanont a Főnix Arénában.