DVSC Schaeffler - Győri Audi ETO KC

Kis híján csodát tettek a debreceni kézis lányok a Győr ellen

Sport

A címvédő Győr 31-30-ra nyert a Debrecen otthonában a női kézilabda NB I pénteki rangadóján.

A vendégek az 56. percben még 30-27-re vezettek, ám a DVSC két perc alatt egyenlített. A meccs utolsó gólját Ana Gros szerezte büntetőből (a debreceni klub szerint ezt egyértelmű belemenés előzte meg, így jogtalan volt), és mivel Jovana Jovovity lövését az utolsó percben Sandra Toft kivédte, így az ETO két ponttal távozott Debrecenből.

A debreceni Petrus Mirtill (k, háttal) és a győri Ryu Eun Hee (k) a női kézilabda NB I 9. fordulójában játszott DVSC Schaeffler – Győri Audi ETO KC mérkőzésen a debreceni Hódos Imre rendezvénycsarnokban 2022. december 30-án. MTI/Czeglédi Zsolt

Hazai oldalon Kácsor Gréta tíz, a vendégeknél Rü Unhi hét, Linn Blohm hat gólt lőtt.

DVSC Schaeffler–GYŐRI AUDI ETO KC 30–31 (15–16)
Debrecen, 2000 néző. V: Hargitai, Markó

DVSC: GABRIEL – M. COSTA 3, PLANÉTA 3, Vámos P., Füzi-Tóvizi, KÁCSOR 10 (4), PETRUS 3. Csere: Torda (kapus), Bordás 2, Hámori 3, Szabó N. 2, Jovovics 1, VÁMOS M. 3. Edző: Szilágyi Zoltán

GYŐR: Silje Solberg – Faluvégi, RJU 7 (2), S. OFTEDAL 4, BLOHM 6, NZE MINKO 3, Schatzl Nadine 1. Csere: SANDRA TOFT (kapus), Broch 1, M. Hansen, Haugsted, Gros 3 (3), FODOR CS. 3, Győri-Lukács 3. Edző: Ambros Martín

A debreceni Vámos Petra (b) és a győri Estelle Nze Minko a női kézilabda NB I 9. fordulójában játszott DVSC Schaeffler – Győri Audi ETO KC mérkőzésen a debreceni Hódos Imre rendezvénycsarnokban 2022. december 30-án. MTI/Czeglédi Zsolt

Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–1. 8. p.: 5–3. 22. p.: 11–12. 26. p.: 14–13. 29. p.: 14–16.
32.p.: 17–17. 42.p.: 21–23. 55.p.: 26–29. 58.p.: 30–30.
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 5/5.

A győri Stine Bredal Oftedal (b) és a debreceni Planéta Szimonetta a női kézilabda NB I 9. fordulójában játszott DVSC Schaeffler – Győri Audi ETO KC mérkőzésen a debreceni Hódos Imre rendezvénycsarnokban 2022. december 30-án. MTI/Czeglédi Zsolt

MESTERMÉRLEG

Szilágyi Zoltán: – Nagyszerű mérkőzést játszottunk a világ egyik legjobb csapata ellen, az utolsó percig meccsben voltunk. Többször is a kezünkbe vehettük volna az irányítást, ám ezekben a kulcspillanatokban hibáztunk. A szívünk vitt előre minket, jó teljesítményt nyújtottunk, panaszra nem lehet okom a vereségünk ellenére sem. Köszönöm szurkolóinknak az egész éves támogatást, fantasztikus ilyen közegben játszani.
Ambros Martín: – Egyre élesebb meccseket játszunk a Debrecennel, de ez tesz igazán jót a magyar bajnokságnak. Nehezen lett meg ez a két pont, igazi kihívás volt itt nyerni. Élvezetes meccset játszottunk, kiváló óévzáró volt ez. A nehéz napok után megmutatták játékosaim, mekkora is bennük a küzdőszellem.

Eredmények:
DVSC Schaeffler-Győri Audi ETO KC 30-31 (15-16)
Alba Fehérvár KC – Praktiker-Vác 24-24 (11-13)
Kisvárda Master Good SE – FTC-Rail Cargo Hungaria 18-26 (9-13)
EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE – Moyra-Budaörs 28-26 (14-11) MTK Budapest-Siófok KC 33-32 (18-16)