Szeged, SZTE, Állásbörze, József Attila Tanulmányi és Információs Központ, TIK, egyetem, oktatás

Idén is nagy tömeget mozgatott meg az őszi SZTE Állásbörze

Egyetem

A 20. őszi SZTE Állásbörzét rendezték meg 2024. október 15-én az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központban. Idén 40 résztvevő települt ki, köztük helyi, regionális és országos cégek, kis- és középvállalkozások, illetve multinacionális vállalatok.

A Dél-Alföld legnagyobb álláskeresési fórumát Prof. Dr. Széll Márta stratégiai rektorhelyettes nyitotta meg. Kiemelte a Szegedi Tudományegyetem fontos szerepét hazánk és a régió munkaerő-utánpótlásának biztosításában. Hangsúlyozta, hogy intézményünkben a hallgatók megalapozott elméleti tudást szereznek, emellett felkészülnek a gyakorlati életben való helytállásra is. A rektorhelyettes elmondta, hogy a gyakorlati tudás elsajátítását segítik többek között az SZTE duális képzései, melyekben résztvevő partnercégek közül többen is kitelepültek az Állásbörzére.

Szeged, SZTE, Állásbörze, József Attila Tanulmányi és Információs Központ, TIK, egyetem, oktatás
A Dél-Alföld legnagyobb álláskeresési fórumát Prof. Dr. Széll Márta stratégiai rektorhelyettes nyitotta meg.

Közvetlenül az esemény megnyitása után már a TIK bejáratáig állt a sor, és az érdeklődők száma egyre csak nőtt a nap folyamán. A rendezvény nemcsak gyakorlati segítséget tudott nyújtani az álláskeresőknek: az életszakasz-váltáskor jól jön a lelki támogatás is. Az álláshirdetők mellett ismét kitelepült az SZTE Életvezetési Tanácsadó Központ. Standjuknál a pszichológus gyakornokok képkártyák segítségével beszélgettek az érdeklődőkkel arról, hogyan élik meg az álláskeresés időszakát.

A hallgatókat színes karszalagjaik és a standoknál feltüntetett színkódok segítették abban, hogy könnyebben megtalálják, mely cég kínál tanulmányaikhoz kapcsolódó állást. Habár leginkább a Szegedi Tudományegyetem hallgatói látogatták az eseményt, az mindenki számára nyitott volt. Így például a kisfiával az SZTE klinikáján tartózkodó anyuka is körülnézhetett, a Lidl standja pedig fel is keltette az érdeklődését.

Többen vissza-visszatértek a nap folyamán az UniServ és az SZTE Karrier Iroda szervezésében megvalósuló Állásbörzére, így volt ezzel Apró Dávid, harmadéves politológia szakos hallgató is. – Azzal a reménnyel jöttem, hogy találok olyan lehetőséget, ami a munkaerőpiacon versenyképes, egy olyan helyet, ahol el tudok helyezkedni, miután befejezem az egyetemet – mondta, majd hozzátette, a gyakornoki programját is szeretné fejleszteni. Több helyen szerzett már tapasztalatot, jelenleg is dolgozik, de keresi az új lehetőségeket.

A 2023-as év kiállítója, a Rackhost ismét sikert aratott a hallgatók körében. – A Rackhostnak a standjánál álltunk a legtöbbet, velük nagyon jót beszélgettünk, és ott egyébként van remény arra, hogy el tudjunk helyezkedni a nyelvtudásunkkal – mondta Tóth Zsófia, végzős anglisztikás hallgató. – Náluk vannak fordítói pozíciók – tette hozzá szaktársa, Szeles M. Petra. De kérdeztünk marketing mesterszakos és fordító-tolmács mesterszakos végzőst is, akik szintén a Rackhostnál – ami egyébként IT-s cég – találtak számukra érdekes pozíciókat. – Bízunk abban, hogy minél több hallgatót tudunk bevonzani, és a szakmai gyakorlatos programunkba beépíteni. Szerencsére mindig nagyon sok jelentkezőnk van, és sok tehetséges hallgatóval tudunk itt beszélgetni, úgyhogy szeretünk idejárni – mondták el a rackhostosok, majd hozzátették, hogy állásinterjújukon gyakran elhangzik, hogy az SZTE Állásbörzén hallottak róluk.

Volt, aki tervek nélkül jött, tájékozódni, lehetőségeket felmérni, de olyan is, aki – immár végzősként – céltudatosan ment ismét a korábbi évek állásbörzéjén szimpatikusnak talált cégekhez. Sokaknak nem ez volt az első SZTE Állásbörzéje; elmondásuk szerint végzős hallgatóként komolyabban veszik a beszélgetéseket, ajánlatokat, illetve már specifikusabban tudják keresni a számukra megfelelő pozíciót: ebben pedig a nap folyamán megvalósuló előadások és workshopok is segítették őket.

(SZTE)

Fotó: Frank Yvette