Jégkorong: már folynak az elődöntők

Sport

Február 28-án este MAC-DHK és DVTK Jegesmedvék-UTE párosításban elkezdődtek a MOL Liga idei elődöntői. Az alapszakaszban elért jobb helyezésüknek köszönhetően a Jegesmedvék választhattak ellenfelet és nem kis meglepetésre az UTE csapatát húzták ki a kalapból, így a hajdúságiak a MAC Budapest együttesével kerültek szembe.

A fővárosi alakulat többszörös helyzeti előnnyel vágott neki az újabb sorozatnak; jóval többet pihenhettek a hetedik összecsapáson továbbjutó debreceni legénységnél, a sérültjeik felépültek, játékoskeretük egyébként is irigylésre méltóan mély. A sokkal kevésbé kipihent debreceni együttes egyébként is szűkös keretéből egy sor kulcsjátékos került sérültlistára, de a komoly gondok ellenére sem indultak feltartott kézzel az első mérkőzésre.

A játékszabályok lényegében nem változtak a negyeddöntőhöz képest; a hosszabbítás időtartama változatlanul 10 perc, amelyet 1 kapussal és 4 mezőnyjátékossal kell lejátszani.

A kedd esti első találkozó előtt mindkét fél kemény küzdelemre számított, de ezúttal a MAC végig kézben tartotta a mérkőzést és 6-1 arányban győzött. A mindössze egy napot pihenő debreceni legénység fáradtan mozgott, csak rövid ideig tudták megnehezíteni a fővárosiak dolgát. A negyeddöntő után nyilvánvaló volt, hogy a neheze ezután következik és mindez igazolódni is látszik.

Nem tudható még, hogyan alakul a sérült játékosok állapota, ráadásul a hírek szerint Molnár Dávid is megsérült kedd este, Bezrukov pedig végleges fegyelmi büntetést kapott.

A csütörtöki, debreceni összecsapás előtt pihenésre alig lesz idő, idegeskedésre annál inkább. A hazai játékosoknak minden segítségre szüksége van a helytálláshoz, de reméljük, hogy a fantasztikus debreceni szurkolótábor támogatásával újra ünnepelni tudnak!