Halálos baleset Kunfehértónál

Vasúti átjáróban hajtott a vonat elé egy férfi Csongrádon – vádat emeltek ellene

Rendőrség

A Szegedi Járási Ügyészség vádat emelt azzal a férfival szemben, aki idén februárban egy csongrádi vasúti átjáróban figyelmetlenségből egy motorkocsis vonatnak ütközött.

A vádirat szerint a vádlott 2025. február 7-e reggel személyautójával figyelmetlenül közlekedett. A táblával is jelzett vasúti átjáró felé közeledve balra ugyan elnézett, azt azonban nem vette észre, hogy jobbról egy vonat érkezik, és az elé, a sínekre felhajtott. Az ütközés olyan erejű volt, hogy a mozdony a kocsit a sínekről kifordította, valamint a mozdonyban félmillió forintot meghaladó kár keletkezett.

Az ütközés következtében a vonaton utazó személyek közül senki sem sérült meg, ugyanakkor a vádlott megszegte azt a közlekedési szabályt, miszerint vasúti átjárót csak fokozott óvatossággal szabad megközelíteni, és az átjáró előtt meg kell állni, ha a síneken vasúti jármű közlekedik.

A vádlottat a járási ügyészség vasúti közlekedés biztonsága ellen gondatlanságból elkövetett vétséggel vádolja.

A terhelt bűnösségének kérdésében a Csongrádi Járásbíróság fog dönteni.

(Csongrád-Csanád Vármegyei Főügyészség)

Fotó: archív