1898 szeptemberében nyitották meg az akkori nevén Magyar Királyi Állami Főgimnáziumot.
A Szegedi Nemzeti Színházban tartott gálaműsorral ünnepelték meg vendégekkel, tanárokkal, a szülők és a diákok képviselőivel a Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium alapításának százhuszonötödik évfordulóját. A Magyar Királyi Állami Főgimnáziumban két osztállyal, 95 fiú diákkal 1898. szeptember elsején kezdték meg az oktatást. A szegedi állami főgimnázium 1922-től 1950-ig Klauzál Gábornak, a Batthyány-kormány miniszterének, Szeged díszpolgárának a nevét viselte, majd hetvenhárom éve, 1950-ben vette fel a költő, író, műfordító Radnóti Miklós nevét.
Az intézmény régóta az ország leginkább elismert, legjobb gimnáziumai közé tartozik. Az egyetemre jelentkező radnótis diákok 96 százalékát veszik fel az elsőként megjelölt szakra.
– A diákok átlagos tanulmányi eredménye tavaly 4,6 volt, a százhetvenkét idén érettségizett diáké pedig még magasabb, 4,86 – mondta Nagy Anett, az iskola igazgatója.
Az idén szeptember elsején 27 osztályban, majdnem nyolcszáz diák és nyolcvan pedagógus kezdte meg a tanévet a Radnóti Gimnáziumban.
A kétrészes gálaműsorban az iskola száznyolcvan diákja lépett fel, a műsorban többek között palotást és szalontáncokat mutattak be, mások szavaltak és zongoráztak – írta a szeged.hu.
Fotó: Frank Yvette – Szegedi Nap