Pick Szeged

Simán győzött a PICK Szeged a Budakalász ellen

Helyi hírek Sport

Érzelmekkel telve indult el a 2022-2023-as szezon PICK Szegednél, alapítójuk Bérczi Mihály végezte el a kezdődobást, és adott lendületet a győzelemhez. A Budakalász elleni nyitómeccsen 40-25-re nyert a csapat.

PICK Szeged–CYEB Budakalász 40–25 (19–14) K&H férfi kézilabda liga, 1. fordiló, PICK Aréna, Bérczy Mihály sportcsarnok, 2100 néző. Vezette: Nagy F., Túróczy.

PICK Szeged: Alilovic – Sostaric 6, Tönnesen 3, Bombac, Rosta 7, Mackovsek 2, Frimmel 6/3. Csere: Mikler 3 (kapus), Gaber, Bánhidi 3, Garciandía 2, Szita 4, Blonz 1, Martins 2, Tisza, Ludmán 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.

CYEB-Budakalász: Váczi D. – Varjú 7/6, Sinkovits 1, Dávid M., Mikhalin 2, Juric-Grgic 2/1, Kiss B. 5. Csere: Gjorjeszki (kapus), Kovács D., Koncz 5, Tyiskov 1, Papp B. 1, Fórizs, Maracskó 1, Berényi. Vezetőedző: Csoknyai István.
Hétméteres: 3/3, ill. 8/7, kiállítás: 6, ill. 8 perc.

A keretben – Bodó Richárd és Bogdan Radivojevics volt a két kimaradó – két PICK Kézilabda Akadémia játékos, Ludmán Marcell és az újonc jobbszélső Tisza Levente kapott szerepet. Rosta Miklós gólja nyitotta a szezont, harminc perc után 19-14-re vezetett a hazai csapat.

A végjátékban 39-25-nél labdát szerezett a PICK Szeged, Ludmán pedig üresen mehetett kapura, a ziccert pedig értékesítette, megszerezve első NB I-es gólját a PICK Szegedben. Ez a találat pedig új Aréna rekord, a 39 immár a múlt, 40 az új csúcs.

Legközelebb szeptember 8-án, csütörtökön 18 órakor a Cegléd csapatát fogadja a PICK Szeged a K&H férfi kézilabda ligában.

Mindenkinek lehetőséget adtunk a meccskeretből, hogy mindenki érezze, a csapat része. Mindkét junior játékos munkájával elégedett vagyok. Az első tizenöt percben, valamint a szünetet követő tíz percben kifejezetten tetszett a Budakalász teljesítménye – nyilatkozta Juan Carlos Pastor, PICK Szeged vezetőedzője.

Fotók: Frank Yvette