Komoly felháborodást váltott ki egy Facebook-bejegyzés, amelyet a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának egyik munkatársa tett közzé a Budapest Pride kapcsán.
Az érintett – a Magyar Hang csak a monogramját: R. A. közölte – Mózes harmadik könyvéből idézett: “Halállal lakoljanak”, utalva ezzel a homoszexuális kapcsolatokra.
A bejegyzést időközben eltávolították, de tartalma így is gyorsan elterjedt a közösségi médiában. A Szociológia Tanszék kedden hivatalos nyilatkozatot adott ki, amelyben név nélkül, de egyértelműen elhatárolódott a kijelentésektől. A közleményben hangsúlyozták: “egyértelműen elhatárolódunk mindenféle kirekesztő, homofób, embertársaikat méltóságában sértő megnyilvánulástól”, függetlenül attól, hogy az oktatótól vagy hallgatótól származik.
A tanszék hozzátette: kiemelten figyelnek arra, hogy az oktatás a szabadság, az elfogadás és az emberi jogok tiszteletben tartásán alapuljon.
Hivatkoztak az egyetem Szervezeti és Működési Szabályzatára is, amely szerint az egyetemi polgárokat nem érheti hátrány világnézeti, lelkiismereti vagy politikai meggyőződésük miatt.