A Fővárosi Törvényszék szerint Alaptörvény-ellenes az egyetemi autonómia korlátozása
A Fővárosi Törvényszék szerint Alaptörvény-ellenes az egyetemi autonómia korlátozása – írja a hvg.hu.
A Fővárosi Törvényszék szerint Alaptörvény-ellenes az egyetemi autonómia korlátozása – írja a hvg.hu.
Elindult a jelentkezés a cégek számára az SZTE Online Karriernapokra, melyet 2021. április 13-14. között rendeznek a Szegedi Tudományegyetem CooSpace felületén. A szervezők várják az állást kínáló cégek, illetve a mikrovállalkozások és szolgáltatók jelentkezését is az online eseményre.
Öt kategóriában huszonnégy magas színvonalú pályázat érkezett be a 2020-ban meghirdetett SZTE Innovációs Díjra, amelynek eredményhirdetését 2021. február 23-án tartották.
2021. március 3-án 17 órától az öt európai egyetemet tömörítő EUGLOH szövetség tagjai online osztják meg tapasztalataikat. A programot mindazoknak ajánlják a szervezők, akik érdeklődnek az innovatív pedagógia, a hallgatói motiváció és elkötelezettség témája iránt.
Uniós támogatással, mintegy 672 millió forintból nemzetközileg is kiemelkedő komplex felületvizsgáló központot alakítottak ki a Szegedi Tudományegyetemen (SZTE).
Közel 20 millió forint értékű, csúcskategóriás intenzív terápiás ágyat kapott a Szegedi Tudományegyetem Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Intézete. A speciális légzésterápiát támogató rendszerrel ellátott intelligens eszköz kifejezetten a légzőszervi szövődmények kialakulásának kockázatát csökkenti.
A Szegedi Tudományegyetem a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Programnak köszönhetően 671,87 millió Ft vissza nem térítendő európai uniós forrás felhasználásával nemzetközileg is kiemelkedő komplex felületvizsgáló központot hozott létre. Új kutatási eszközök beszerzésével olyan átfogó információkat kaphatnak a kutatók az előállítani vagy vizsgálni kívánt anyagokról, ami korábban nem volt lehetséges.
Betegközpontú, új megközelítésű módszert dolgoz ki az epilepszia elektroterápiájában dr. Berényi Antal, az SZTE kutatóorvosa. A neurológiai betegségekkel foglalkozó szegedi kutatók új eredményét bemutató cikket a rangos idegtudományi lap, a Brain közölte. A gép és az idegszövet interfész fejlesztésére szolgáltat példát a Szegedi Tudományegyetem kutatócsoportja.
Az SZTE Bőrgyógyászati és Allergológiai Klinika kutatócsoportja online kérdőív formájában méri fel, hogy iskoláskorúak pusztán intuíciójukra támaszkodva képesek-e eldönteni egy fotón látott bőrelváltozásról, hogy jó- vagy rosszindulatú-e. A vizsgálatban arra is választ keresnek, hogy milyen módszerrel lehet leghatékonyabban megtanítani a fiatalokat a bőrrák felismerésére.
Az ELKH Szegedi Biológiai Kutatóközpont és a Szegedi Tudományegyetem kutatói a világon egyedülálló új módszert dolgoztak ki az agysejtek élettani működésének vizsgálatára. Saját fejlesztésű, mesterséges intelligenciával vezérelt, automatizált mikroszkóprendszerükkel képesek az élő szövetmintán belül bármilyen sejtet megtalálni, az előzetesen definiált jellemzőkkel rendelkező sejteket stimulálni, továbbá a válaszfolyamatok rögzítése révén biológiai információkat gyűjteni.